Sme lyžiarsky klub, ktorý vznikol pre radosť z lyžovania. Pri jeho zrode sme stáli Matej Antoška, Martin HromadaTomáš Petrík, zanietení športovci, tréneri, kamaráti. Našu predchádzajúcu spoluprácu sme chceli posunúť na vyššiu úroveň a tak v máji 2018 vznikol Ski Club ZEAL Slovakia. Názov klubu v preklade znamená: NADŠENIE, ELÁN, TÚŽBA, SNAHA, ZANIETENIE. Takí aj sme.. sme mladý, moderný, ambiciózny klub s odborným vedením našich trénerov s dlhodobou praxou a so zápalom pre prácu.

Máme otvorený a férový prístup k našim členom, zverencom a ich rodičom, ktorí sú súčasťou diania v klube.

Cieľom klubu je všestranný rozvoj dieťaťa.  Vytvoriť podmienky a umožniť  každému členovi dosiahnuť jeho športové a osobnostné maximum primerané k jeho veku a schopnostiam so zreteľom na reprezentáciu v staršom veku.

 

Stotožňujeme sa s myšlienkou: „Dieťa na prvom mieste“. Všetky naše aktivity sú zamerané a prispôsobené potrebám našich zverencov s prihliadnutím na ich individuálne potreby.  Prostredníctvom športu rozvíjame u detí zodpovednosť, cieľavedomosť, bojovnosť, učíme ich znášať výhry ale aj prehry a zároveň  budujeme lásku nielen k lyžovaniu, športu a pohybu, ale aj k zdravému životnému štýlu a oceneniu príležitostí, ktoré šport ponúka. Našich zverencov učíme usilovne pracovať a napredovať vo viacerých oblastiach svojho rozvoja, na svahoch aj mimo nich.

Venujeme sa deťom od štyroch rokov, pre ktorých sme vytvorili prípravnú skupinu ZEALáčik. Staršie deti sú zaradené do jednotlivých tréningových skupín podľa veku a schopností. Zároveň vytvárame aj skupinu pre dorast, aby mládež nekončila so športom v pubertálnom veku ale šport bol súčasťou aj ich dospelého života.

Tréningový proces

Tréningový proces je všestranný, dlhodobý a systematický. Pozostáva z kondičných tréningov, bicyklovania, korčuľovania, plávania, gymnastiky, hier a letných sústredení s rôznym zameraním (turistika, vodné lyže, wakeboarding, windsurfing, rafting).  Zimná príprava prebieha predovšetkým na rakúskych ale aj na domácich svahoch. S deťmi sa zúčastňujeme ako pretekov Slovenského pohára, tak aj medzinárodných pretekov, na ktorých sme už dosiahli významné úspechy.

ZEALáčik

Je skupina pre najmenšie deti od 4 do 7 rokov. Tu hravou formou učíme deti lyžovať a spoznávať šport. ZEALáčik je prípravnou tréningovou skupinou, ktorej cieľom je naučiť deti základy lyžovania a dať možnosť dieťaťu i rodičom spoznať náš krásny šport so všetkým, čo v sebe obnáša.

Okrem pravidelných tréningov  v telocvični (gymnastika, hry) majú deti možnosť sa zúčastniť plaveckých, korčuliarskych a lyžiarskych táborov v Bratislave a okolí.